Juko - obrazy i panelu z mchu

Mech dekoracyjny na dobre rozgościł się w naszej przestrzeni życiowej. Modne i ładne dekoracje, panele a nawet całe ściany z mchu spotykamy w nowoczesnych biurowcach, w klimatycznych pubach, restauracjach czy kawiarniach, w domach przyjaciół .Marzy Ci się własny obraz z mchu? A może zastanawiasz się, czy warto zainwestować w panel lub ścianę z mchu?

Oto kilka powodów, które pomogą Ci podjąć decyzję i pokochać chrobotek reniferowy z wzajemnością 🙂

1.Niezrównane walory estetyczne ściany z mchu.

Przyjemny dla oka kolor i intrygująca struktura obrazów z mchu przyciągają uwagę i cieszą oko patrzącego. Gra świateł i cieni, jaką tworzą mech na ścianę gwarantuje doznania estetyczne, o jakich przy zwykłej, dwuwymiarowej dekoracji ściany można tylko pomarzyć.
(more…)

Jak zrobić obraz z mchu

Opublikowano 23 czerwca 2020

 Jak przygotować mech do dekoracji.

Mech to idealny materiał do dekoracji. Naturalny design pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Świetnie odnajdzie się zarówno w minimalistycznych prostych wnętrzach jak i klasycznych czy nowoczesnych pomieszczeniach. Obraz z mchu możemy zamówić u certyfikowanego producenta lub możemy sami wykonać. Jeśli zdecydowaliśmy się na własnoręczną kompozycję musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które należy przygotować przed przystąpieniem swojego niepowtarzalnego obrazu.

Materiał na którym będziemy pracować musi pochodzić z certyfikowanego źródła. Jest to bardzo ważne, gdyż w Polsce mech jest pod ochroną. Drugą ważną rzeczą jest zakup specjalnego kleju florystycznego oraz ramki do której będziemy przyklejać nasze zielone kompozycje. Kiedy skompletujemy już całość możemy przystąpić do działania.
(more…)

Ogród wertykalny to ściana pokryta roślinami w formie kaskadowej nawadniana automatycznie. Zielona ściana to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń, ponieważ nie zajmują miejsca na podłodze, a jednocześnie zapewniają takie korzyści, jakie może nam zapewniać duży ogród.

Przy wyborze roślin do zielonej ściany powinno się zwracać uwagę na gatunki, potrzebujące małej przestrzeni do wzrostu oraz proste w uprawie i pielęgnacji. Ogrody wertykalne dają roślinom niewiele miejsca na bryłę korzeniową dlatego najlepiej wybierać te, które mają nadziemną cześć jadalną.

W zielonej ścianie oprócz roślin dekoracyjnych można posadzić rośliny jadalne, które możemy wykorzystać do codziennego gotowania.

(more…)

Uprawa hydroponiczna ogrodów wertykalnych

Opublikowano 25 marca 2020

Jedną z najbardziej znanych metod w utrzymywaniu  ogrodów wertykalnych jest hydroponika. System hydroponiki to forma ogrodnictwa, która nie wykorzystuje gleby, ale zamiast tego podtrzymuje uprawę roślin w roztworze wody i składników odżywczych.

Składniki odżywcze stosowane w systemie zielonych ścian są dostępne w postaci płynnej i suchej. Produkt powinien zawierać zarówno główne makroskładniki – potas, fosfor, azot, wapń oraz magnez – jak i mikroelementy – żelazo, mangan, cynk, bor, miedź, chlor.

Prawie każdą roślinę można uprawiać hydroponicznie. Dla początkujących, którzy chcieliby założyć własny ogród wertykalny zaleca się zacząć od małych roślin jadalnych. Najlepszym wyborem są zioła i warzywa – szybko rosną, wymagają niewielkiego nakładu pracy i nie potrzebują szerokiej gamy składników odżywczych. Jeśli uprawiasz różne rośliny, ważne jest, aby zwrócić uwagę czy są one podobne pod względem zapotrzebowania składników odżywczych, aby dobrze razem rosły.

(more…)

Obraz z mchu w Dzień dobry TVN

Opublikowano 9 marca 2020

Niedawno mieliśmy przyjemność odwiedzić studio Dzień Dobry TVN. Podczas rozmowy z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko i pokazać nasze zielone panele. Prezentowaliśmy obraz z mchu, opowiadaliśmy jakie wymagania ma mech dekoracyjny, czego potrzebuje, abyśmy mogli długo cieszyć się naszą zieloną ścianą. Jest to głownie utrzymania wilgotności na poziomie 40% czyli takiej, w której każdy z nas czuje się najlepiej. Można ją łatwo osiągnąć domowymi sposobami, aby nasz mech na ścianie był cały czas miękki.  Tworzyliśmy na „żywo” obraz z mchu, mówiąc o tym jakie są jego rodzaje, jak możemy układać i mocować mech dekoracyjny.

(more…)

Najnowsze wpisy
Archiwum wpisów