Rośliny stabilizowane - naturalne rośliny

Rośliny stabilizowane stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. W przeciwieństwie do żywych roślin, nie wymagają pielęgnacji, podlewania i nie przyciągają szkodników. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić, aby rośliny były w dobrej kondycji jest utrzymanie wilgotności powietrza na poziomie 40%. Jeżeli jest to niemożliwe, należy zastosować nawilżacz powietrza. Jeżeli rośliny stabilizowane przez długi czas znajdują się w pomieszczeniu o zbyt niskiej wilgotności, to zmieni się ich wygląd i staną się suche. Stabilizacja kwiatów polega na zastąpieniu soków roślin gliceryną. Ten proces sprawia, że roślina nie więdnie i nie rozrasta się. Kompozycje zachowują świeżość nawet przez kilkanaście lat i dzięki temu możesz zaaranżować kawałek natury w obrazie z roślin stabilizowanych. Rośliny stabilizowane nie przyciągają kurzu dzięki zawartych w nich substancjach, dlatego utrzymanie ich w czystości nie jest wyzwaniem, nie należy ich odkurzać ani podlewać. Wszystkie panele z roślin stabilizowanych wykonane są na podkładzie w mchu płaskiego. Mech ten tworzy podstawę do której przyczepiane są rośliny.

MECH WIELOGATUNKOWY Z DODATKIEM ROŚLIN

Wystarczy niewiele roślin stabilizowanych aby stworzyć obraz z kawałkiem natury. Mech leśny i poduszkowy łączy się doskonale z paprociami ale także z roślinami liściastymi i amarantusem. Każda kompozycja wykonywana jest według indywidualnego projektu, według preferencji zamawiającego. Aranżacje roślinne mogą być wykonane w różnych proporcjach a ich cena uzależniona jest od ilości użytych roślin. Jesteśmy w stanie wykonać dowolny kształt oraz wymiar obrazu idealny do wszystkich pomieszczeń. Dużą popularnością cieszą się również obrazy z roślin mieszanych do których możemy dodać korzenie, gałęzie, huby oraz korę. Zapraszamy do naszego biura, w którym można zobaczyć dekoracje z mchu, ściany z roślin, rośliny stabilizowane, rośliny żywe, ściany zieleni, oraz wiele innych rozwiązań do wnętrz. Musimy również pamiętać o tym, że zieleń wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia komfort pracy i życia oraz powoduje, że czujemy się zrelaksowani i wypoczęci.

ROŚLINY PAPROCIOWE I LIŚCIASTE

Natura daje nam bardzo wiele możliwości. Wśród roślin stabilizowanych możemy zaproponować następujące gatunki: bluszcze, paprocie, amarantus, pitosporum, oliwnik, ruskus, szarłat, eukaliptus, trawy, ostrokrzew, palmy, magnolie oraz wiele innych. Istnieje bardzo duży wybór kwiatów stabilizowanych oraz mchów. Są to żywe rośliny, które zostały poddane procesom stabilizacji. Mając stabilizowane dekoracje w domu czy w pracy, nie musisz mieć obaw, że zapomnisz o takich czynnościach jak podlewanie czy przycinanie. Wszystkie nasze produkty pochodzą z ekologicznych upraw, dlatego zbiory zieleni z naszej oferty nie niszczą środowiska i natury. Piękno zawarte w roślinach stabilizowanych zbliża nas do natury i wprowadza kawałek lasu do naszych wnętrz, bez konieczności pielęgnacji. Wszystko to dzięki możliwości stabilizacji, która sprawia, że roślina zachowuje swój świeży wygląd przez długie lata.

SUFIT Z ROŚLIN STABILIZOWANYCH

Natura daje nam bardzo wiele możliwości. Rośliny stabilizowane są doskonałą alternatywą dla sztucznych roślin, oraz roślin żywych. Dzięki temu, że naturalne rośliny zostały poddane procesom stabilizacji - nie wymagają pielęgnacji. Jest to również doskonałe rozwiązanie do wnętrz bez okien, gdyż kompozycje z kwiatów stabilizowanych nie potrzebują dostępu do światła dziennego. Roślina stabilizowana zachowuje swoją świeżość nawet przez kilkanaście lat. Rośliny stabilizowane oraz obrazy z mchu można zaaranżować również w formie paneli sufitowych. Sprawdzają się doskonale w każdej przestrzeni, a w szczególności w łazienkach. Kabiny prysznicowe z dachem z roślin tworzą niepowtarzalny efekt wizualny. Dodatkowo przykłady naszych propozycji z bujną roślinnością oraz minimalistycznym dodatkiem roślin można zobaczyć w zakładce portfolio. Znajdziesz u nas takie kategorie jak żywe rośliny, naturalne obrazy z mchu, obrazy z roślin stabilizowanych, stabilizacja roślin. JUKO green design to producent zielonych ścian, dlatego możemy wykonać nawet najbardziej unikalny projekt. Zarejestruj się w naszym sklepie internetowym i otrzymuj na swoje konto informacje o nowych ogłoszeniach i nowościach.

DORADZAMY • ARANŻUJEMY • URZADZAMY • PIELĘGNUJEMY