CHROBOTEK RENIFEROWY - Panele i obrazy z mchu

Nasze zielone ściany z mchu tworzymy z gatunków najbardziej rozpowszechnionych w lasach północnej Europy. Chrobotek reniferowy znany jako porost islandzki lub skandynawski. Charakterystyczna, gąbczasta struktura tworzy malowniczą i puszystą powierzchnię, która ociepli każde wnętrze. Przy odpowiednich warunkach jest miękki i przyjemny w dotyku. Porost skandynawski występuje w kilkunastu wariantach kolorystycznych, natomiast w naturze chrobotek ma barwę jasnoszarą.
Mech dekoracyjny może wypełnić zarówno małe powierzchnie tworząc obrazy z mchu, jak i duże przestrzenie – zielone ściany (ogród wertykalny). Struktura porostu skandynawskiego pozwala również na tworzenie brył geometrycznych a także obrazów o ciekawym kształcie (heksagony, napisy, logo z mchu). Wszystkie nasze produkty są certyfikowane i odpowiednio przygotowane aby mogły cieszyć przez długie lata.

MECH PODUSZKOWY - mech gąbczasty

Ściana z mchu w formie zielonych poduszek pochodzi głównie z południowej Europy. Zebrany mech gąbczasty jest odpowiednio selekcjonowany, oczyszczany oraz poddawany procesowi zasolenia. Następnie, nasz zespół ręcznie wykonuje nawet najbardziej nietypowe wzory, tworząc zielone dekoracje i duże ściany z mchu. Powstają gotowe panele, które montujemy bezpośrednio na ścianę. Dzięki temu, że jest to produkt stabilizowany, to nie musisz pamiętać o przycinaniu Mech na sciany jest wykonywany w dwóch wariantach kolorystycznych (jasna i ciemna zieleń). Mech poduszkowy jest najrzadszy spośród wszystkich gatunków, dlatego każda kompozycja z mchu jest wyjątkowa.

MECH LEŚNY - płaski- zielone ściany z mchu

Zielone ściany z mchu leśnego (mech płaski) nawiązują w swojej formie do naturalnej ściółki leśnej. Można tworzyć obrazy o dowolnych wymiarach w ramie z drewna, betonu lub metalu. Mech na ścianie posiada swój wyraźny zapach, dlatego przed wyborem gatunków zapraszamy do sprawdzenia go w naszym biurze (Zawiła 69, lok.1.4 Kraków) lub do zamówienie próbki. Do wszystkich kompozycji mchu wykonujemy wizualizację aby oddać indywidualny charakter naszych ręcznie wykonywanych produktów. Należy jednak pamiętać, że panel z mchu wykonany jest z naturalnych materiałów występujących w naturze, a każda wizualizacja ma charakter poglądowy. Panel z mchu leśnego nie musi przypominać płaskiej powierzchni. Na zielonej ścianie mogą pojawić się efektowne wybrzuszenia.

MIX MCHÓW - mech dekoracyjny

To połączenie wielu gatunków mchów tworzące spójną a zarazem nietuzinkową kompozycję przypominającą leśną ściółkę. Podstawą kompozycji jest zawsze mech płaski (mech leśny). Aranżacje zielonych ścian można dodatkowo wzbogacić przez dodanie roślin stabilizowanych, umieszczanych na panele z mchu. Jeżeli poszukujesz bezobsługowej i ciekawej dekoracji, to zdecyduj się na rośliny stabilizowane. Doskonale prezentują się na ścianach razem z mchem dekoracyjnym. Również możemy wybrać zielone ściany z mchem prowansalskim, poduszkowym, widłakiem i mchem paprociowym. W naszej ofercie posiadamy różne rodzaje mchu, które są całkowicie bezobsługowe. Każdy rodzaj mchu jest zbierany ręcznie, a dzięki specjalnej obróbce nie potrzebuje światła słonecznego, nie przyciąga kurzu, nie wymaga podlewania i nie trzeba go przycinać. Jedyny warunek jaki należy spełnić to wilgotność powietrza we wnętrzu na poziomie minimum 40%. Jeżeli będzie zbyt niska to mech stanie się suchy. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie nawilżacza powietrza.

ZALETY ZIELONEJ ŚCIANY I PANELÓW Z MCHU

Ściana z mchu wprowadza efekt naturalnego ogrodu w przestrzeni, absorbuje fale dźwiękowe, ma właściwości antyalergiczne i antystatyczne. Zielona ściana wyrównuje również wilgotność w powietrzu. Spreparowany mech jest w pełni bezobsługowy, a dodatkowo jest naturalnym miernikiem wilgotności powietrza. Jest w 100% biodegradowalny i nie przyciąga kurzu. Ściana z mchu i roślin stabilizowanych jest doskonałą alternatywą dla standardowych ogrodów roślinnych. Ogrody wertykalne są szczególnie polecane osobom ceniącym wygodę i nowoczesną elegancję. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić jest zapewnienie wilgotności powietrza na poziomie 40% – przy czym standardowe nawilżenie powietrza, w którym człowiek czuje się komfortowo to 40-70%. Mech jest niezwykle plastycznym materiałem, można zatem tworzyć: logo i reklamy, napisy na ścianie, bryły 3D, koła, kwadraty, heksagony.

  • gotowe panele
  • szybki montaż do ściany przy pomocy kleju montażowego
  • mech montowany w formie paneli, przytwierdzany do płyty pcv

PRZECIWWSKAZANIA

Alergia na gatunki mchu używane na zielonej ścianie, nietolerancja naturalnego zapachu mchu lub roślin. Bezobsługowy ogród nie wymaga żadnej pielęgnacji i zachowuje swój świeży wygląd przez długie lata jeżeli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach: Mech nie lubi wysokich temperatur, dlatego nie należy go wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wysokie temperatury, oraz nie należy narażać go na bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła, w tym ognia (grzejniki, piece, kominki, panele grzewcze, świece, itp.) Ważne jest utrzymywanie wilgotności na poziomie minimum 40%, jednak nawet gdy zielone ściany z mchu ulegną całkowitemu przesuszeniu, można je zregenerować używając nawilżacza powietrza. Renowacja paneli z mchu – już dziś zapytaj o usługę. Wszystkie warunki prawidłowego użytkowania znajdą Państwo w karcie gwarancyjnej dostępnej w zakładce „kontakt”. Wszystkie nasze produkty są wykonywane ręcznie, dlatego zawsze zachęcamy do zapoznania się z jego zapachem i strukturą w naszym biurze (Zawiła 69, lok.1.4 Kraków). Istnieje również możliwość konsultacji w miejscu realizacji z naszym zespołem w celu sprawdzenia warunków panujących w danym pomieszczeniu i dobrania odpowiednich roślin oraz mchów do zielonych ścian!

DORADZAMY • ARANŻUJEMY • URZADZAMY • PIELĘGNUJEMY