Ogród wertykalny - zielone ściany z roślin

Ogrody wertykalne to rośliny nasadzane w systemie pionowym, nazywane zieloną ścianą. Dobór roślin doniczkowych zależny jest od preferencji klienta oraz możliwości danego pomieszczania tak, żeby zielony ogród wertykalny był bujny zaraz po montażu roślin. Żywe rośliny do ogrodu wertykalnego mogą być bardzo różnorodne pod względem gatunków. Najlepiej sprawdzą się takie rośliny o niewielkiej bryle korzeniowej i takich samych wymaganiach. Rośliny do ogrodu wertykalnego mogą tworzyć "dżunglę" na ścianie lub układać się w geometryczne kształty. Wszystko zależy od ułożenia roślin zielonych oraz kwitnących jak np. anturium czy skrzydłokwiat. Cała konstrukcja składa się z modułów wykonanych z tworzywa sztucznego oraz systemu nawadniającego. Poszczególne moduły wypełnione są roślinami przeznaczonymi do ogrodu wertykalnego. Dodatkowo oświetlane są lampami "karmiącymi", które dają światło rozproszone na ścianę i wspomagają wzrost ogrodu. Żywe rośliny pomimo dodatkowego oświetlenia, najlepiej sprawdzą się we wnętrzu z dostępem do światła dziennego. Podlewanie ściany odbywa się automatycznie, natomiast rośliny wymagają przycinania, usuwania uschniętych i zwiędłych liści a także regularnego spryskiwania roślin na zielonej ścianie. Pielęgnację ogrodu można wykonać samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie, zajmującej się pielęgnacją kwiatów. Ogród wertykalny w domu ma nieoceniony wpływ na nasze dobre samopoczucie i odpowiednią wilgotność wnętrza. Ogrody wertykalne do domu są godne polecenia, znakomicie wpływają na nasze zdrowie, wzmacniają koncentracje, a przede wszystkim poprawiają humor, a dzięki systemom nawadniającym nie musisz pamiętać o podlewaniu zielonej ściany. Dziś w wielu nowoczesnych biurach, restauracjach czy hotelach możemy podziwiać ogrody wertykalne, których prekursorem jest Patrick Blanc - Francuski botanik, pierwszy oficjalny twórca zielonej ściany. W latach 90 ubiegłego wieku, był już najbardziej cenionym twórcą w swojej branży, a jego pionowy ogród możemy podziwiać nawet w Polsce, w gdańskiej w Galerii Przymorze.

MOBILNA ZIELONA ŚCIANA

W ogrodach wertykalnych stosujemy rośliny, które według raportu NASA z 2017 roku pochłaniają największą ilość zanieczyszczeń, używają szkodliwych związków do budowania swojej ściany komórkowej. We wnętrzach wypełnionych "roślinami antysmogowymi" zdecydowanie lepiej się oddycha! Zielone ściany w naszym domu i otoczeniu to zwiększona produktywność, lepsza koncentracja oraz mniejsza emisja dwutlenku węgla.  Jeżeli chcemy zadbać o nasze zdrowie, możemy wprowadzić taki ogród wertykalny do naszego domu.

Mobilne zielone ściany oraz ogrody wertykalne na ścianie sprawdzają się zarówno w biurach, domach, jak i obiektach publicznych. Można je łatwo aranżować oraz zmieniać ułożenie donic zielonej ściany w systemie kubełkowym, bez obawy o uszkodzenie roślin. Wertykalny ogród w formie parawanu z zielonych ścian  idealnie nada się, aby oddzielić od siebie różne przestrzenie. Taka zielona ściana nie tylko wygłuszy pomieszczenie i wyrówna wilgotność powietrza, ale także może sprawić, że nasze miejsce będzie wyjątkową zieloną oazą.NATURALNE OBRAZY - OGRÓD NA ŚCIANĘ

Wiszący ogród na ściany to doskonały dodatek do dekoracji wnętrz prywatnych i komercyjnych. Pionowy ogród nie musi kosztować tysięcy złotych i zajmować całej ściany. Możemy stworzyć miniaturowy ogród wertykalny w postaci obrazu na ścianę. W sprzedaży dostępne są również moduły pixel garden, które można kupić u nas na sztuki i samemu stworzyć zieloną ścianę/ ogród z żywych roślin. Doskonałym dodatkiem zielonej ściany będzie obudowa, którą można wykonać z lacobelu, drewna lub stali nierdzewnej. Będzie to doskonały dodatek, a nasza ściana z roślin zyska dodatkowego charakteru. W domowym ogrodzie wertykalnym oprócz roślin dekoracyjnych w pomieszczeniu można posadzić rośliny jadalne. Świetnym rozwiązaniem są domowe zielniki, które przydadzą się w niemal każdej kuchni i dzięki nim możemy stworzyć mini ogród. W doniczkach pixel garden możemy posadzić również rośliny pnące, ozdobne trawy, a nawet sadzonki owocowe. Pionowy ogród to przyszłość nowoczesnych miast. Czy zieloną ścianę możemy mieć w swoim wnętrzu? Jak najbardziej. Załóż swój domowy ogród i ciesz się roślinami przez cały rok! rośliny jadalne.

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA

Ogród wertykalny to nie tylko same rośliny. W naszej ofercie znajdują się ściany z roślin oraz obrazy z roślin z automatycznym systemem nawadniania. Podlewanie oraz nawożenie odbywa się poprzez system nawadniający, w skład którego wchodzą linie kroplujące. Wszystko jest sterowane za pomocą komputera, dzięki czemu kwiaty na ścianie będą podlane w krótkim czasie. Kiedy system nawodni już całą ścianę, następnie nadmiar wody spływa do zbiornika wyrównawczego znajdującego się na samym dole ściany. Ściany z roślin pozwalają na połączenie domu z ogrodem nawet w niewielkim wnętrzu. Ogród wertykalny do wnętrz można wykonać w systemie kubełkowym pixel garden (plastikowe doniczki z możliwością wyjmowania), lub systemie kieszeniowym (doniczki materiałowe bez możliwości wyjmowania). Do systemu zielonych ścian instalowane jest tzw. światło karmiące, dzięki czemu rośliny mają odpowiednią ilość światła. Dzięki temu ogród wertykalny jest bujny i kwitnący przez cały rok.

Pomimo tego, że pionowy ogród na ścianie w domu podlewany jest automatycznie, to aby nasza zielona ściana mogła dłużej zdobić nasze wnętrze, należy wdrożyć odpowiednią pielęgnację żywych roślin i kwiatów.

JUKO green design zajmuje się serwisem zielonych ścian z roślin.


ZIELONA STREFA RELAKSU

We wnętrzach pełnych zielonych ścian zdecydowanie lepiej się oddycha!

Zielone ściany wpływają pozytywnie na obniżenie poziomu stresu, pobudzają naszą kreatywność, tworzą przestrzeń, która pomaga się wyciszyć. Relaks w zielonej strefie jest znakomitym pomysłem dla osób mieszkających w dużych miastach, chcących odpocząć w otoczeniu natury. Są więc idealnym dopełnieniem każdej strefy odpoczynku.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na małą czy dużą kompozycję zielonej ściany, możemy spełnić nasze marzenia o ogrodzie wertykalnym i zazielenić naszą przestrzeń w pomieszczeniu . JUKO green design doradza w aranżacji zielonych stref relaksu oraz ogrodów wertykalnych w domu. Nasi floryści i architekci krajobrazu zaprojektują dla Państwa ogród do wnętrz w oparciu o wieloletnie doświadczenie. W cenie aranżacji przygotujemy dla Państwa wizualizację i projekt koncepcyjny ogrodu wertykalnego.

Ogrody wertykalne z automatycznym systemem nawadniania pozwalają nam cieszyć się pięknem natury przez cały rok. Odpowiedni dobór roślin do ogrodu wertykalnego pomaga wprowadzić egzotyczny klimat w naszych wnętrzach. Ważny jest też wybór miejsca na ogród wertykalny. Rośliny najlepiej sprawdzą się w słonecznych pomieszczeniach.
OGRÓD WERTYKALNY - NAWADNIANIE MANUALNIE OGRODU WERTYKALNEGO

Jeżeli marzy Ci się ogród wertykalny z żywych roślin a nie ma u Ciebie możliwości podłączenia automatycznego systemu nawadniania, to swoją zieloną ścianę w prosty sposób możesz nawadniać manualnie. Wodę wystarczy wlać tylko do górnych modułów, do momentu aż spłynie po całym pionie, a każda roślina zostanie nawodniona. Jest to idealne rozwiązanie do każdego wnętrza. Zieloną ścianę z modułów pixel możesz stworzyć w bardzo prosty sposób. Jeżeli zdecydujesz się zakupić u nas moduły na sztuki, to dodatkowo otrzymasz instrukcję w jaki sposób należy je zamontować. Ogród wertykalny możesz zamówić u nas również kompleksowo, wraz z roślinami, obudową, oraz automatycznym system nawadniania, wtedy cena liczona jest za metr kwadratowy. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę na zieloną ścianę.

 • projekt wnętrz oraz elementów wyposażenia ogrodu
 • projekt ogrodu na zewnątrz budynku, tarasu oraz balkonu, dobór roślin
 • projekt zielonych ścian oraz ogrodów wertykalnych
 • projekt ogrodu zimowego oraz oranżerii
 • aranżacja zieleni w przestrzeni publicznej i prywatnej
 • obrazy z mchu na ścianie (np. mech poduszkowy, mech leśny, chrobotek)
 • konsultacje z architektem krajobrazu
 • dobór roślinności do domu i ogrodu
 • rośliny do biur, kwiaty do domu
 • wynajem ścian dekoracyjnych, ściana mobilna
 • wynajem mobilnych ogrodów wertykalnych
 • wynajem roślin - rośliny na wynajem
 • łatwy montaż mchu na ścianę (panele pcv)
 • nie musisz zastanawiać się ile kosztuje ogród wertykalny ( podaj nam wymiary ściany, wycena przygotowywana jest na podstawie metra kwadratowego oraz miejscowości realizacji)

DORADZAMY • ARANŻUJEMY • URZADZAMY • PIELĘGNUJEMY

Już dziś zaproś ogród wertykalny do swojego wnętrza!