Juko - obrazy i panelu z mchu

Archiwum wpisów

Od kilku lat trwa nowy trend, który ma na celu wprowadzenie roślin do naszych wnętrz. Ale co zrobić jeśli chcemy otaczać się roślinami a nie mamy czasu na ich pielęgnację. Na przeciw temu problemowi wychodzą producenci zielonych ścian, którzy proponują nowe rozwiązania- rośliny stabilizowane. Rośliny stabilizowane to w 100% rośliny naturalne. Są efektem unikalnego procesu konserwacji roślin, w którym naturalny sok zastępowany jest specjalnym roztworem, który zachowuje ich naturalny wygląd, świeżość i zapach przez wiele lat, bez konieczności używania ziemi, wody i światła słonecznego.

Posiadanie roślin stabilizowanych w miejscu pracy lub w domu ma niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie. Oprócz dodania świeżej elegancji i poprawy estetyki biura, wykorzystanie roślin i kwiatów jako dekoracji może znacznie przynieść korzyści pracownikom w miejscu pracy.

Dekorując swoje biuro roślinami, tworzysz bardziej atrakcyjne wizualnie środowisko pracy. Uporządkowanie i dodanie roślin stworzy bardziej uspokajającą przestrzeń do pracy, zachęcając tym samym do bardziej pozytywnej atmosfery.

(more…)

Mech dekoracyjny na dobre rozgościł się w naszej przestrzeni życiowej. Modne i ładne dekoracje, panele a nawet całe ściany z mchu spotykamy w nowoczesnych biurowcach, w klimatycznych pubach, restauracjach czy kawiarniach, w domach przyjaciół .Marzy Ci się własny obraz z mchu? A może zastanawiasz się, czy warto zainwestować w panel lub ścianę z mchu?

Oto kilka powodów, które pomogą Ci podjąć decyzję i pokochać chrobotek reniferowy z wzajemnością 🙂

1.Niezrównane walory estetyczne ściany z mchu.

Przyjemny dla oka kolor i intrygująca struktura obrazów z mchu przyciągają uwagę i cieszą oko patrzącego. Gra świateł i cieni, jaką tworzą mech na ścianę gwarantuje doznania estetyczne, o jakich przy zwykłej, dwuwymiarowej dekoracji ściany można tylko pomarzyć.
(more…)

Jak zrobić obraz z mchu

Opublikowano 23 czerwca 2020

 Jak przygotować mech do dekoracji.

Mech to idealny materiał do dekoracji. Naturalny design pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Świetnie odnajdzie się zarówno w minimalistycznych prostych wnętrzach jak i klasycznych czy nowoczesnych pomieszczeniach. Obraz z mchu możemy zamówić u certyfikowanego producenta lub możemy sami wykonać. Jeśli zdecydowaliśmy się na własnoręczną kompozycję musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które należy przygotować przed przystąpieniem swojego niepowtarzalnego obrazu.

Materiał na którym będziemy pracować musi pochodzić z certyfikowanego źródła. Jest to bardzo ważne, gdyż w Polsce mech jest pod ochroną. Drugą ważną rzeczą jest zakup specjalnego kleju florystycznego oraz ramki do której będziemy przyklejać nasze zielone kompozycje. Kiedy skompletujemy już całość możemy przystąpić do działania.
(more…)

Ogród wertykalny to ściana pokryta roślinami w formie kaskadowej nawadniana automatycznie. Zielona ściana to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń, ponieważ nie zajmują miejsca na podłodze, a jednocześnie zapewniają takie korzyści, jakie może nam zapewniać duży ogród.

Przy wyborze roślin do zielonej ściany powinno się zwracać uwagę na gatunki, potrzebujące małej przestrzeni do wzrostu oraz proste w uprawie i pielęgnacji. Ogrody wertykalne dają roślinom niewiele miejsca na bryłę korzeniową dlatego najlepiej wybierać te, które mają nadziemną cześć jadalną.

W zielonej ścianie oprócz roślin dekoracyjnych można posadzić rośliny jadalne, które możemy wykorzystać do codziennego gotowania.

(more…)

Uprawa hydroponiczna ogrodów wertykalnych

Opublikowano 25 marca 2020

Jedną z najbardziej znanych metod w utrzymywaniu  ogrodów wertykalnych jest hydroponika. System hydroponiki to forma ogrodnictwa, która nie wykorzystuje gleby, ale zamiast tego podtrzymuje uprawę roślin w roztworze wody i składników odżywczych.

Składniki odżywcze stosowane w systemie zielonych ścian są dostępne w postaci płynnej i suchej. Produkt powinien zawierać zarówno główne makroskładniki – potas, fosfor, azot, wapń oraz magnez – jak i mikroelementy – żelazo, mangan, cynk, bor, miedź, chlor.

Prawie każdą roślinę można uprawiać hydroponicznie. Dla początkujących, którzy chcieliby założyć własny ogród wertykalny zaleca się zacząć od małych roślin jadalnych. Najlepszym wyborem są zioła i warzywa – szybko rosną, wymagają niewielkiego nakładu pracy i nie potrzebują szerokiej gamy składników odżywczych. Jeśli uprawiasz różne rośliny, ważne jest, aby zwrócić uwagę czy są one podobne pod względem zapotrzebowania składników odżywczych, aby dobrze razem rosły.

(more…)

Obraz z mchu w Dzień dobry TVN

Opublikowano 9 marca 2020

Niedawno mieliśmy przyjemność odwiedzić studio Dzień Dobry TVN. Podczas rozmowy z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko i pokazać nasze zielone panele. Prezentowaliśmy obraz z mchu, opowiadaliśmy jakie wymagania ma mech dekoracyjny, czego potrzebuje, abyśmy mogli długo cieszyć się naszą zieloną ścianą. Jest to głownie utrzymania wilgotności na poziomie 40% czyli takiej, w której każdy z nas czuje się najlepiej. Można ją łatwo osiągnąć domowymi sposobami, aby nasz mech na ścianie był cały czas miękki.  Tworzyliśmy na „żywo” obraz z mchu, mówiąc o tym jakie są jego rodzaje, jak możemy układać i mocować mech dekoracyjny.

(more…)

Krakowska Giełda Mieszkań o JUKO green design!

Opublikowano 16 sierpnia 2019

W naszych rozwiązaniach we wnętrzach Monika Borkowska-Szmit zwraca uwagę na różnorodność konstrukcji zielonych ścian, sposobu ich montażu, rodzaju używanego podłoża, stosowanych roślin, czy o ich samej pielęgnacji.

 

Szeroko omówione są zielone ściany – wnętrzarski trend 2019 – mowa o pixel garden, systemie hydroponicznym czy o ścianach z mchem.

 

Technologia pionowych zielonych ścian pozwala na bliski kontakt człowieka z naturą, daje niesamowity efekt w naszych mieszkaniach oraz poprawia w nich jakość powietrza. No bo kto nie chciałby oddychać świeżym powietrzem? Wystarczy ustawienie kilku roślin ozdobnych w pomieszczeniu, a zwiększy się ilość tlenu oraz zredukuje się ilość kurzu.

 

(more…)

Chrobotek reniferowy – mech dekoracyjny Jest porostem, który zbiera się w norweskich lasach. Oznacza to, że jest całkowicie naturalny.

 

Doskonale wygląda na wszystkich powierzchniach. Mech dekoracyjny cieszy się coraz większą popularnością w aranżacji wnętrz.

 

Dostępne są różne warianty kolorystyczne, co daje szerokie możliwości dekoracyjne. Stanowi doskonałe tło wielu kompozycji. Mech dekoracyjny nada charakteru każdemu wnętrzu.

Ogrody wertykalne są naturalnym elementem aranżacji wnętrz. Mogą odmienić każdą przestrzeń. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom rośliny mogą rosnąć w pionie, pozwalając zaoszczędzić przestrzeń.

 

Ściana z roślin to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz. Zielona ściana poprawia jakość powietrza oczyszczając je, nawilżając, produkując tlen. Dobrze to wpływa i na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

(more…)

Marzy Ci się więcej spokoju i harmonii w pracy?

W takim razie kwiaty do biur to coś dla Ciebie! Według badań naukowców ludzie spędzający w pracy wiele godzin w towarzystwie roślin stają się bardziej wydajni, lepiej zmotywowani, popełniają mniej błędów oraz bardziej lubią swoja przestrzeń pełną kwiatów. (more…)

Panele z mchu na Targach Eurogastro 2019!

Opublikowano 23 kwietnia 2019

W dniach 27-29 marca w Warszawskim Centrum EXPO odbywały się międzynarodowe targi Euro Gastro. Wraz z firmami Optimum, Five Stars i BH meble mieliśmy okazję stworzyć stoisko wystawowe.

 

Naszym głównym celem było zaaranżowanie pokoju hotelowego kompleksowo wyposażonego przez nasze cztery firmy. My oczywiście zajęliśmy się aranżacją zieleni. Nasze żywo  zielone panele z mchu chrobotka świetnie kontrastowały z ciemnymi meblami hotelowymi.

 

Panele z mchu to bardzo popularny trend ostatnich lat w hotelarstwie,  zwłaszcza na recepcjach. Na stoisku prezentowaliśmy także inne akcesoria z mchu. Swój debiut miał nasz nowy produkt – higromech, który jest naturalnym miernikiem wilgoci w powietrzu a dodatkowo stanowi zielony akcent kolorystyczny.

 

(more…)

JUKO green design na targach 4DD

Opublikowano 15 lutego 2019

Targi odbywające się w dniach 23-27 stycznia skupiły ikony designu, projektantów, producentów  i deweloperów. Głównym tematem dyskusji były światowe trendy w architekturze i designie. Po raz kolejny we współpracy z innymi firmami mieliśmy przyjemność brać w nich udział.

 

Nasze panele z mchu były doskonałym tłem dla stoiska HGTV i Vimex Design. Mech dekoracyjny świetnie ożywia przestrzeń a jednocześnie wytłumia dźwięki, co jest szczególnie pożądane przy dużych powierzchniach wystawowych. Dodatkowo wyposażyliśmy stoisko HGTV w ściany zielone ułożone  z drewnianych skrzyń z roślinami w różnych konfiguracjach.

 

Nasze zielone ściany przyciągnęły liczne grono zainteresowanych, zarówno architektów jak i innych uczestników targów. Dzięki temu mieliśmy okazję promować ogólnopojętą zieleń we wnętrzach a w szczególności bezobsługowe ściany zielone z mchu.

 

(more…)

Pomysł na wernisaż obrazów z mchu zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu. Od pomysłu do realizacji jest długa droga, jednak kiedy poznałyśmy Panią Annę Odroń – właścicielkę magicznej kawiarni Pojnarówka ART&COFFEE BAR, od razu wiedziałyśmy, że to idealne miejsce na realizacje warsztatów  obrazów z mchu JUKO green design. Dawna secesyjna szklarnia Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie teraz jest jedną z najbardziej oryginalnych krakowskich kawiarni.

 

Wernisaż JUKO green design, który odbył się 5 lipca 2018 roku był spełnieniem naszych dotychczasowych planów. Wspaniała atmosfera, pyszne przekąski od Pojnarówka ART&COFFEE BAR to tylko namiastka tego co działo się podczas wernisażu zielonych obrazów z mchu. Wydarzeniem towarzyszącym było wystąpienie Rafała Romanowskiego z nowo powstałego  portalu RE:VIEW, który opowiedział gościom  o inicjatywach smart city i przedpremierowo zaprezentował film, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Zwieńczeniem wernisażu były warsztaty tworzenia obrazów z mchu. Prace wykonane przez uczestników były niezwykle barwne i różnorodne!

 

(more…)

KEM to spotkania networkingowe dla studentów, przedsiębiorców i inwestorów, którzy poszukują pomysłu na własny biznes. Głównym celem jest zainspirowanie uczniów do myślenia o przedsiębiorczości, zapewnienie im środowiska przyjaznego biznesowi, w którym mogą się spotkać , poznać i rozwijać.

 

JUKO Green Design zostało jednym z prelegentów pierwszej edycji KEM UR, która odbyła się 23 kwietnia 2018 roku w Klubie Buda.  To dla Nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy podzielić się swoim doświadczeniem w projektowaniu ogrodów wertykalnych i ścian z mchu.


Jesteśmy miłośnikami zielonych wnętrz, dlatego chcielibyśmy zaszczepić w każdym miłość do natury. Uczestnicy mogli zobaczyć na scenie Nasze projekty obrazów z mchu oraz ścian z roślin .Wiele miłych słów, które dostaliśmy od uczestników, dały Nam potężna dawkę motywacji.

(more…)

JUKO green design na Targach EXPO!

Opublikowano 22 czerwca 2018

Małopolskie Targi Nowych Technologii w Budownictwie, Instalacji i Wyposażeniu Wnętrz odbywające się w Krakowie 16-17 czerwca to już druga edycja tego wydarzenia. Targi skupiają firmy z sektora szeroko pojętej branży budowlanej oraz licznych wystawców prezentujących elementy wyposażenia wnętrz. Gościem specjalnym II edycji był Dominik Strzelec, prowadzący program „Odlotowy Ogród” oraz „Usterka”.

 

Nasza firma już po raz drugi miała przyjemność prezentować swoje produkty na wspomnianym wydarzeniu. Przy współpracy z „Plakatownią” stworzyliśmy zielone stoisko z zielonymi elementami wykonanymi ze stabilizowanego mchu. Nasze zielone ściany pokryte chrobotkiem reniferowym przyciągnęły liczne grono zainteresowanych architektów i nie tylko. Dzięki rosnącej popularności, walorach wizualnych ora bezobsługowości mchów i roślin stabilizowanych goście wystawy chętnie odwiedzali nasze stoisko.

 

Chcesz wyróżnić swoją firmę na targach? Ożyw stoisko naszymi mobilnymi panelami z mchu –  chrobotka reniferowego! Zapraszamy na naszą stronę do zakładki – sklep- wynajem mobilnych paneli.

 

Skontaktuj się z nami!

Biuro JUKO green design w 2081 roku?

Opublikowano 19 czerwca 2018

Czy wyobrażaliście sobie kiedyś świat z 2081 roku? My raczej rzadko się nad tym zastanawiamy .

 

Ten ciekawy temat podjęła Aga Szuścik w swoim fotograficzno- filmowym projekcie pt. „2081”. Wymyślony świat został przeniesiony na powierzchnię księżyca, gdzie króluje technologia i innowacja. Istotnym elementem w projekcie autorki jest zieleń.

 

Aga Szuścik wybrała nasze biuro jako wnętrze budynku z 2081 roku. Różnokolorowe ściany z mchu ubarwiły jej wizualizacje i ożywiły przestrzeń.  Jak widać nasze zielone ogrody wertykalne są i będą  w modzie!

 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wystawy:

https://www.facebook.com/events/188701455253760/

 

Zielone ściany są przyszłością!

O nas w prasie

Opublikowano 26 kwietnia 2018

WERTKALNIE- ZIELONO w What’s up !

 

Zieleń we wnętrzach jest bardzo pracochłonna? Brakuje Ci na nią czasu i często zapominasz o podlewaniu? Nie u nas!

W Krakowskim czasopiśmie „What’s up” skupiającym szeroko pojęty outsourcing znajdziesz rozwiązanie Twoich problemów!

 

W artykule „Gra w Zielone- Ogród na ścianie” redaktor Dagmara Marcinek opisuje nasze zielone ściany. W dzisiejszym zabieganym świecie mało kto ma czas na pielęgnacje roślin. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów proponujemy zielone ściany. Wykorzystując stabilizowane mchy oraz rośliny z automatycznym systemem nawadniającym nie musisz  martwić się o zieleń w Twoich wnętrzach. Nasze ogrody wertykalne i akcesoria z mchu od lat cieszą się popularnością, niezawodnością i zadowoleniem klientów.

 

Kolejnym ciekawym pomysłem wprowadzenia zieleni do wnętrz są „Zielone słoiki”, które stanowią ciekawy element wystroju. Autorem tego zamkniętego , miniaturowego ekosystemu jest nasz partner- Anita Kopczacka.  W projekcie „Zielone słoiki” tworzy niesamowite, niewielkie, samowystarczalne ekosystemy. W artykule „Las w słoiku” częściowo zdradza potrzebne surowce do wykonania własnoręcznie takiego zielonego elementu do wnętrza. Podczas warsztatów organizowanych przez Anitę można nauczyć się wykonywania tych niewielkich zielonych ekosystemów  umieszczonych w szklanych formach.

 

Dziękujemy za docenienie What’s up!

 

(more…)

Zielone ogrody wertykalne w Łodzi!

Opublikowano 25 kwietnia 2018

Targi Nieruchomości & Budowa Domu odbywające się co roku w Łodzi gromadzą większość firm szeroko pojętej branży nieruchomości. W tym roku targi odbyły się w dniach  21-22 kwietnia – była to już ósma edycja tego wydarzenia.

 

Targi gromadzą sprzedawców nieruchomości, deweloperów oraz liczne firmy z branży budowalnej i wyposażenia wnętrz.

 

W tym roku nie mogło zabraknąć również nas z ogrodami wertykalnymi i akcesoriami do wyposażenia wnętrz z mchu! Występowaliśmy jako partner firmy deweloperskiej Jesion z Łodzi. Prezentowaliśmy naszą ścianę z mchu- chrobotka reniferowego, która budziła szczególne zainteresowanie wśród projektantów wnętrz. Zielone ściany są coraz popularniejsze z uwagi na ich niesamowite walory wizualne. Goście wystawy zwracali uwagę na estetykę ścian z mchu oraz bardzo potrzebną w obecnych czasach – bezobsługowość.

 

Jeśli chcesz ożywić swoje stoisko zielonymi, mobilnymi panelami z mchu- chrobotka reniferowego, przypominamy o możliwości wynajmu naszych zielonych ścian! Zapraszamy do zakładki – sklep, oraz do kontaktu z naszym biurem.

 

Kolejna edycja targów nieruchomości w Łodzi już za rok, na które już dziś zapraszamy. Przyjdź i zobacz zielone ściany na żywo!

Ściany zielone dla każdego

Opublikowano 17 stycznia 2018

Ściany zielone towarzyszą nam od wieków, ich ponadczasowy urok zachwycał naszych przodków i wzbudza niezmiennie zainteresowanie potomnych.Niewątpliwą zaletą obecności roślin w naszym otoczeniu  jest ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

 

Ściany zielone towarzyszą nam od wieków, ich ponadczasowy urok zachwycał naszych przodków i wzbudza niezmiennie zainteresowanie potomnych.

Niewątpliwą zaletą obecności roślin w naszym otoczeniu  jest ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Jak żyjące zielone ściany poprawiają jakość naszego życia?

 

To nie tylko zanieczyszczenia zewnętrzne są powodem do obaw, ale toksyny gromadzące się wewnątrz pomieszczeń mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Rośliny działają jako naturalny system filtracji powietrza, tworząc czystrze, orzeźwiające środowisko pracy. Starannie dobranna roslinność pomaga przywrócić naturalną równowagę środowiska.

Dlatego już niewielka ściana z roślin w naszym domu lub miejscu pracy może przyczynić się do poprawy samopoczucia i pozytywnie wpłynąć na nas samych.

 

Taką ścianę można instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ciekawą alternatywą dla ogrodów wertykalnych jest mech dekoracyjny. Jest to ogólna nazwa dla takich gatunków jak chrobotek reniferowy, mech leśny i mech poduszkowy. Można z nich tworzyć dowolne kompozycje i aranżacje, projektując niepowtarzalne obrazy, loga czy ściany z mchu.

 

Największą zaletą ściany z mchu jest jej bezobsługowość. Panele z mchu nie wymagają nawadniania, nawożenia, światła dziennego ani przycinania, dlatego mech dekoracyjny jest najczęściej wybieraną formą zielonej ściany przez zapracowanych miłośników zieleni.

Jak się okazuje mech dekoracyjny ciągle znajduje zastosowanie w nowych przestrzeniach, coraz więcej firm decyduje się na logo z mchu lub obraz z mchu zamiast standardowych elementów ozdobnych.

 

Ciekawym rozwiązaniem  jest możliwość wypożyczenia elementów z mchu.  Mobilne ścianki z mchu dodadzą charakteru każdej imprezie firmowej.

 

Zanieczyszczenia stały się w ostatnich latach zmorą betonowych miast, w których przyszło nam żyć. Fatalne skutki sukcesywnego niszczenia przyrody są odczuwalne w codziennym życiu. Na nowo zaczęła się kształtować świadomość społeczna, że ogrody wertykalne z roślin są najlepszym sposobem na walkę ze smogiem w mieście. Ściana z roślin zajmuje mało miejsca, porastając fasady czy pojedyncze ściany w przestrzeniach prywatnych i publicznych cieszy nasze oczy oraz wprowadza niepowtarzalny mikroklimat. (more…)

Ogród wertykalny – historia

Opublikowano 30 lipca 2017

Ogrody wertykalne były już znane w starożytności, w Babilonie cieszyły się uznaniem i wzbudzały powszechny zachwyt. Ogród wertykalny Semiramidy należy do jednego z siedmiu cudów świata i do dziś jest tematem wielu sporów historycznych. Jedna z najbardziej rozpowszechnionych teorii głosi, że  król Nabuchodnonozor II postanowił stworzyć ogród wertykalny dla swojej ukochanej małżonki, która często wspominała bajeczne zielone ściany porastające zbocza jej dawnego pałacu w Medii. (more…)

Mech dekoracyjny był wykorzystywany w dekoracjach florystycznych oraz jako elementy makiet już wiele lat temu. Obecnie zielone ściany cieszą się wielką popularnością we wnętrzach prywatnych i publicznych. Mech dekoracyjny to ogólna nazwa dla takich gatunków jak chrobotek reniferowy, mech leśny i mech poduszkowy. Można z nich tworzyć dowolne kompozycje i aranżacje, projektując samodzielnie lub z pomocą specjalistów niepowtarzalne obrazy z mchu, czy wiecznie żywe ogrody wertykalne. (more…)

Zielono mi!

Opublikowano 25 kwietnia 2016

Nie trzeba nikogo przekonywać o pozytywnym wpływie naturalnej zieleni na nasze samopoczucie. Od wieków człowiek był częścią natury, to właśnie z niej czerpał wszystko co było mu niezbędne do życia. Z powodu postępującej urbanizacji, zieleń stopniowo zaczęła znikać z naszego otoczenia. Jej brak jest odczuwalny w naszym codziennym życiu. (more…)