Juko - obrazy i panelu z mchu

Mech dekoracyjny był wykorzystywany w dekoracjach florystycznych oraz jako elementy makiet już wiele lat temu. Obecnie zielone ściany cieszą się wielką popularnością we wnętrzach prywatnych i publicznych. Mech dekoracyjny to ogólna nazwa dla takich gatunków jak chrobotek reniferowy, mech leśny i mech poduszkowy. Można z nich tworzyć dowolne kompozycje i aranżacje, projektując samodzielnie lub z pomocą specjalistów niepowtarzalne obrazy z mchu, czy wiecznie żywe ogrody wertykalne.

Mech dekoracyjny używany do aranżacji zielonych ścian różni się od tego wykorzystywanego we florystyce. Jest specjalnie przygotowywany podczas skomplikowanego procesu technologicznego, tak aby pozostać świeży i miękki przez wiele lat. Podczas zakupu paneli do wyłożenia ścian należy pamiętać aby mech dekoracyjny miał grubość około 7 cm oraz ważył około 10 kg na 1 m2. Tylko taki panel z mchu jest pełnowartościowym produktem, który przez wiele lat będzie cieszył nasze oczy zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Niestety, na rynku pojawiło się wiele amatorsko wykonanych paneli, które mogą dotkliwie rozczarować potencjalnego nabywcę. Mech dekoracyjny można ze sobą łączyć w dowolnych proporcjach, jednak bardzo często wybierane są panele z chrobotka reniferowego w kolorze jasnozielonym.

Wielką sympatią cieszy się również mech dekoracyjny ułożony w kompozycję tak zwanej ściółki leśnej z elementami roślin stabilizowanych oraz naturalnych korzeni. Największą zaletą ściany z mchu jest jej bezobsługowość. Panele z mchu nie wymagają nawadniania, nawożenia, światła dziennego ani przycinania, dlatego mech dekoracyjny jest najczęściej wybieraną formą zielonej ściany przez zapracowanych miłośników zieleni. Jak się okazuje mech dekoracyjny ciągle znajduje zastosowanie w nowych przestrzeniach, coraz więcej firm decyduje się na logo z mchu lub obraz z mchu zamiast standardowych elementów ozdobnych.