Juko - obrazy i panelu z mchu

Ściany zielone dla każdego

Opublikowano 17 stycznia 2018

Ściany zielone towarzyszą nam od wieków, ich ponadczasowy urok zachwycał naszych przodków i wzbudza niezmiennie zainteresowanie potomnych.Niewątpliwą zaletą obecności roślin w naszym otoczeniu  jest ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

 

Ściany zielone towarzyszą nam od wieków, ich ponadczasowy urok zachwycał naszych przodków i wzbudza niezmiennie zainteresowanie potomnych.

Niewątpliwą zaletą obecności roślin w naszym otoczeniu  jest ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Jak żyjące zielone ściany poprawiają jakość naszego życia?

 

To nie tylko zanieczyszczenia zewnętrzne są powodem do obaw, ale toksyny gromadzące się wewnątrz pomieszczeń mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Rośliny działają jako naturalny system filtracji powietrza, tworząc czystrze, orzeźwiające środowisko pracy. Starannie dobranna roslinność pomaga przywrócić naturalną równowagę środowiska.

Dlatego już niewielka ściana z roślin w naszym domu lub miejscu pracy może przyczynić się do poprawy samopoczucia i pozytywnie wpłynąć na nas samych.

 

Taką ścianę można instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ciekawą alternatywą dla ogrodów wertykalnych jest mech dekoracyjny. Jest to ogólna nazwa dla takich gatunków jak chrobotek reniferowy, mech leśny i mech poduszkowy. Można z nich tworzyć dowolne kompozycje i aranżacje, projektując niepowtarzalne obrazy, loga czy ściany z mchu.

 

Największą zaletą ściany z mchu jest jej bezobsługowość. Panele z mchu nie wymagają nawadniania, nawożenia, światła dziennego ani przycinania, dlatego mech dekoracyjny jest najczęściej wybieraną formą zielonej ściany przez zapracowanych miłośników zieleni.

Jak się okazuje mech dekoracyjny ciągle znajduje zastosowanie w nowych przestrzeniach, coraz więcej firm decyduje się na logo z mchu lub obraz z mchu zamiast standardowych elementów ozdobnych.

 

Ciekawym rozwiązaniem  jest możliwość wypożyczenia elementów z mchu.  Mobilne ścianki z mchu dodadzą charakteru każdej imprezie firmowej.