Juko - obrazy i panelu z mchu

Mech dekoracyjny na dobre rozgościł się w naszej przestrzeni życiowej. Modne i ładne dekoracje, panele a nawet całe ściany z mchu spotykamy w nowoczesnych biurowcach, w klimatycznych pubach, restauracjach czy kawiarniach, w domach przyjaciół .Marzy Ci się własny obraz z mchu? A może zastanawiasz się, czy warto zainwestować w panel lub ścianę z mchu?

Oto kilka powodów, które pomogą Ci podjąć decyzję i pokochać chrobotek reniferowy z wzajemnością 🙂

1.Niezrównane walory estetyczne ściany z mchu.

Przyjemny dla oka kolor i intrygująca struktura obrazów z mchu przyciągają uwagę i cieszą oko patrzącego. Gra świateł i cieni, jaką tworzą mech na ścianę gwarantuje doznania estetyczne, o jakich przy zwykłej, dwuwymiarowej dekoracji ściany można tylko pomarzyć.

2. Ściana z mchem nie wymaga praktycznie żadnej opieki ani zabiegów pielęgnacyjnych.

To piękna, świeża zieleń w Twoim otoczeniu bez podlewania, zraszania, przesadzania czy podcinania. Zapomnij o przesuszonych lub przelanych roślinach doniczkowych!

Mech na ściany nie potrzebuje ani wody, ani światła słonecznego by wyglądać świeżo, zdrowo i pięknie.

3. Ściany, panele i inne dekoracje z mchem nie zajmują dużo miejsca.

Wiadomo, wolne miejsce w mieszkaniu jest na wagę złota 🙂 Obraz z mchu może pokrywać nawet całą ścianę, ale jest to przestrzeń pionowa, która nie zmniejsza ilości wolnego miejsca w Twoim domu lub biurze.

4. Mech skandynawski działa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Już krótki kontakt z zielenią pomaga naładować baterie. Może brzmi to banalnie, ale prawdą jest, że zieleń to dużo radości i chęci do życia. Obraz z mchu, w dzisiejszej, rozpędzonej rzeczywistości, gdy nie zawsze mamy możliwość i czas iść na spacer do lasu lub parku, pomoże Twojemu optymizmowi i witalności napędzać Cię do działania.

5.Mech chrobotek znakomicie poprawia akustykę pomieszczenia.

Lubisz słuchać muzyki lub obejrzeć dobry film? A może sam śpiewasz lub grasz na instrumencie?

Ściany z mchu mogą pokryć dowolną powierzchnię, sprawiając, że jakość dźwięków w pomieszczeniu będzie zauważalnie lepsza. Zielone panele pomogą także w dużym stopniu wyciszyć odgłosy dochodzące zza ściany. To bardzo pożądana cecha, szczególnie w blokach mieszkalnych lub domowych studiach. Mech na sciany jest wykorzystywany często przez profesjonalistów zajmujący się akustyką pomieszczeń.

6.Obraz z mchu jest naturalnym higrometrem.

Oznacza to, że jego stan doskonale obrazuje stopień wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Mech skandynawski preferuje taką samą wilgotność powietrza, w jakiej najlepiej funkcjonuje i czuje się ludzki organizm. Kiedy wilgotność spada poniżej 40% zielone ściany stają się suche i chropowate. To znak, że najwyższy czas nawilżyć powietrze w pomieszczeniu. Gdy wilgotność wraca do właściwego poziomu nasz obraz z mchu także wraca do pełni swego piękna i okazałości.

7. Dekoracja z mchu stanie się Twoim sprzymierzeńcem w biznesie!

Zielony kolor bardzo korzystnie wpływa na ludzką podświadomość. Kojarzy się z bezpieczeństwem i spokojem, a co więcej “dopinguje nas” podświadomie do bardziej dynamicznego działania. W zielonym otoczeniu czujemy się pewniej, przez co łatwiej i szybciej podejmujemy różne decyzje. Mech na ścianę w Twoim miejscu pracy nie tylko poprawi Twoją wydajność, lecz także dobrze nastawi do Ciebie innych, np. Twoich kontrahentów lub pracowników.

8. Obraz z mchu to idealne i sprawdzone rozwiązanie dla miejsc z niedoborem lub brakiem światła słonecznego.

Podczas gdy każda roślina doniczkowa potrzebuje chociaż minimalnej ilości energii słonecznej by żyć, ściana z mchu doskonale poradzi sobie w pomieszczeniu bez dopływu światła słonecznego. Stabilizowany mech chrobotek nie prowadzi procesu fotosyntezy, więc energia słoneczna nie jest mu do niczego potrzebna. Mech na ściany można wyeksponować przy użyciu podświetlenia światłem sztucznym, wygląda to obłędnie, polecamy.

9. Zielone ściany to wymarzony i efektowny element wystroju sypialni.

Chrobotek reniferowy nie zużywa w nocy tlenu, tak jak rośliny doniczkowe. Co więcej, obrazy z mchu prawie wcale się nie kurzą (tak, to  idealne rozwiązanie dla alergików:). Ponadto, nie wymaga pielęgnacji oni dostępu do świeżego powietrza. Wymaga jedynie wilgotności na poziomie 40%. Ogród wertykalny to dla nas doskonały klimat do efektywnego wypoczynku. Kto by nie chciał spać w baśniowym lesie?

Tak naprawdę powodów i pozytywów, dla których mech na ścianie doskonale sprawdzi się w Twoim otoczeniu jest wiele, wiele więcej. My wymieniliśmy naszym zdaniem najistotniejsze.

Pozwolimy, byś resztę zalet zielonych ścian odkrył sam i podzielił się z nami wrażeniami.