Juko - obrazy i panelu z mchu

Jak zrobić obraz z mchu

Opublikowano 23 czerwca 2020

 Jak przygotować mech do dekoracji.

Mech to idealny materiał do dekoracji. Naturalny design pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Świetnie odnajdzie się zarówno w minimalistycznych prostych wnętrzach jak i klasycznych czy nowoczesnych pomieszczeniach. Obraz z mchu możemy zamówić u certyfikowanego producenta lub możemy sami wykonać. Jeśli zdecydowaliśmy się na własnoręczną kompozycję musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które należy przygotować przed przystąpieniem swojego niepowtarzalnego obrazu.

Materiał na którym będziemy pracować musi pochodzić z certyfikowanego źródła. Jest to bardzo ważne, gdyż w Polsce mech jest pod ochroną. Drugą ważną rzeczą jest zakup specjalnego kleju florystycznego oraz ramki do której będziemy przyklejać nasze zielone kompozycje. Kiedy skompletujemy już całość możemy przystąpić do działania.

Jak zrobić obraz z mchu?

Obecnie najpopularniejszym gatunkiem mchu jest chrobotek reniferowy. Również kolorystyka mchu jest bardzo bogata. Najczęstszym wybieranym kolorem jest jasno zielona barwa. Oprócz chrobotka do zielonych kompozycji używa się mchu poduszkowego, leśnego , prowansalskiego czy roślin stabilizowanych.

Jak zrobić nasz obraz pokażemy na przykładzie chrobotka reniferowego. Na oczyszczoną powierzchnię nakładamy klej florystyczny, po czym bierzemy kępkę chrobotka i przyklejamy do obrazu. Czynność powtarzamy do momentu aż zapełnimy całą powierzchnię obrazu. Aby wzbogacić naszą kompozycję układajmy chrobotka kępka przy kępce, aby nasz obraz był premium. Dzięki wersji premium obraz z mchu będzie miękki i puszysty. Po zakończonej pracy nasze obrazy są już gotowe do zawieszenia.

Mech na ściany to nietuzinkowa dekoracja. W przypadku większych paneli z mchu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Zapytaj Nas o warsztaty tworzenia obrazów z mchu!

 Mech chrobotek jak o niego dbać.

Kiedy mamy już swoje wymarzone obrazy z mchu musimy pamiętać o zasadach pielęgnacji. Mech na sciany powinien mieć zapewnioną wilgotność powietrza na poziomie min. 40%. W przypadku niższych wartości należy zastosować nawilżacze powietrza. Nawet mocno przesuszony mech wróci po przywróceniu wilgotności, wróci do swojej pierwotnej formy.

Zarówno mech chrobotek jak i inne gatunki nie powinny być spryskiwane wodą. Mchu nie należy również eksponować przy wysokich źródłach ciepła (słońce, kominki). Powinno się także powstrzymać przed zbyt intensywnym dotykaniem mchu. Pamiętajmy, że mech chrobotek jest delikatnym materiałem.

Obrazy z mchu są jednym z najbardziej designerskich sposobów na dekorację wnętrz ostatnich lat. Chrobotek reniferowy na dobre zagościł w naszych domach.