Juko - obrazy i panelu z mchu

Krakowska Giełda Mieszkań o JUKO green design!

Opublikowano 16 sierpnia 2019

W naszych rozwiązaniach we wnętrzach Monika Borkowska-Szmit zwraca uwagę na różnorodność konstrukcji zielonych ścian, sposobu ich montażu, rodzaju używanego podłoża, stosowanych roślin, czy o ich samej pielęgnacji.

 

Szeroko omówione są zielone ściany – wnętrzarski trend 2019 – mowa o pixel garden, systemie hydroponicznym czy o ścianach z mchem.

 

Technologia pionowych zielonych ścian pozwala na bliski kontakt człowieka z naturą, daje niesamowity efekt w naszych mieszkaniach oraz poprawia w nich jakość powietrza. No bo kto nie chciałby oddychać świeżym powietrzem? Wystarczy ustawienie kilku roślin ozdobnych w pomieszczeniu, a zwiększy się ilość tlenu oraz zredukuje się ilość kurzu.

 

 

Aby być bardziej eko, czasem niewiele potrzeba. Mech jest bardzo plastyczną rośliną, dzięki czemu zajmować może niewielkie formaty takie jak obrazu z mchu, czy większe, wielkoformatowe ściany z mchu gąbczastego, mchu leśnego czy pochodzącego z Norwegii chrobotka reniferowego.

 

W Katalogu Giełdowym KGW słusznie podkreślono, że niektóre technologie wymagają pomocy specjalisty, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy laikami w tym temacie.

 

Po więcej informacji zapraszamy do lektury http://gielda.sbdim.pl/pliki/katalog_sbdim_133.pdf?fbclid=IwAR1BmLLHgxDX_fnZasymC5GwIvpdD84BHhh3iGXtfGd1J-mrhd4sa1vGBk0

 

Zespół JUKO green design.