Juko - obrazy i panelu z mchu

Obraz z mchu w Dzień dobry TVN

Opublikowano 9 marca 2020

Niedawno mieliśmy przyjemność odwiedzić studio Dzień Dobry TVN. Podczas rozmowy z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko i pokazać nasze zielone panele. Prezentowaliśmy obraz z mchu, opowiadaliśmy jakie wymagania ma mech dekoracyjny, czego potrzebuje, abyśmy mogli długo cieszyć się naszą zieloną ścianą. Jest to głownie utrzymania wilgotności na poziomie 40% czyli takiej, w której każdy z nas czuje się najlepiej. Można ją łatwo osiągnąć domowymi sposobami, aby nasz mech na ścianie był cały czas miękki.  Tworzyliśmy na „żywo” obraz z mchu, mówiąc o tym jakie są jego rodzaje, jak możemy układać i mocować mech dekoracyjny.

 

Należy pamiętać o tym, że wykorzystywany mech dekoracyjny nie może pochodzić z lasu. Nie możemy go zbierać w naszych polskich lasach. Musimy posiadać go odpowiedniej certyfikacji oraz stabilizacji. Co ciekawe, chrobotek reniferowy naturalnie występuje w kolorze prawie białym. Dlatego też jest on barwiony naturalnymi środkami. Mech na ścianę pięknie prezentuje się zarówno solo, w drewnianej ramie jako obraz z mchu, czy jako akcent. Drobne kępy mchu dekoracyjnego pozwalają nam na stworzenie niemal każdego kształtu i rozmiaru. Nie musi to być prostokąt, może to być koło, heksagon, czy nawet mapa świata. Ściana z mchu nie potrzebuje światła, nie ma ograniczeń również co do jego lokacji. Aby urozmaicić nasz obraz z mchu możemy wykorzystać również rośliny stabilizowane. Często wykorzystywane są paprocie, amarantus czy eukaliptus. Stworzy to ciekawy obraz z roślin i unikalną kompozycję.

 

Mech na ścianę ma wiele zastosowań np. zamiast roślin do biura,  jako bezobsługowa zielona ściana, jako obraz z roślin, obraz z mchu. Ściana z mchu świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, łazience, w biurze, jako element przyciągający wzrok na targach czy pokazać. Ściana z mchu jest świetnym ekspozytorem na logo firmy. Mech dekoracyjny czy obraz z roślin ma to do siebie, że wprowadza nas w dobry nastrój więc gdzie się nie znajdzie, tam ociepli wnętrze. W tle można zobaczyć też nasze panele z mchu chrobotka reniferowego.  Zapraszamy do obejrzenia „obraz z mchu JUKO green design”: https://dziendobry.tvn.pl/a/tworzy-obrazy-z-mchu-i-paproci